11. Dzień Turystyki bez Barier – Niemiecka Centrala Turystyki łączy wiedzę specjalistyczną z doświadczeniem partnerów z niemieckiej branży turystycznej w zakresie integracji i podróży bez barier.

Możliwości i wyzwania przy tworzeniu ofert turystycznych poświęconych podróżowaniu bez barier oraz udane przykłady integracji to główne punkty 11. „Dnia Turystyki bez Barier”, który 17 marca 2023 roku organizuje Niemiecka Centrala Turystyki (DZT). Wydarzenie odbędzie się online i otworzy je Dieter Janecek, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Gospodarki Morskiej i Turystyki, poseł do Bundestagu oraz Jürgen Dusel, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Dostępność jest bardzo ważną częścią społecznie odpowiedzialnej turystyki zorientowanej na klienta. Wielu partnerów z branży turystycznej w Niemczech wyróżnia się już szeroką gamą ofert integracyjnych. „Dzień Turystyki bez Barier” to platforma do dyskusji na temat aktualnych problemów i możliwości rozwoju turystyki w tym zakresie. Wyniki przekładają się na pozycjonowanie Niemiec jako przyszłościowego celu podróży z produktem o wysokiej jakości”.

Podczas 11. Dnia Turystyki bez Barier, krajowi i międzynarodowi eksperci poruszą takie tematy jak: „Więcej mobilnej wolności – ale jak? Odpowiedzialność budowniczych, architektów i operatorów”, „Osoby wymagające opieki i ich bliscy – niedoceniana grupa docelowa”, „Osoby niepełnosprawne jako pracownicy sektora turystycznego – klucz do większej dostępności?” oraz „Mobilność na żądanie – element składowy ruchu turystycznego – zalety i pułapki dla osób niepełnosprawnych”.

Udział w Dniu Turystyki bez Barier jest bezpłatny. Więcej informacji oraz rejestracja na wydarzenie: TUTAJ

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają dane dostępowe do spotkania.